Nešťastný sprint v Grimmě

Letošní závody v německé Grimmě, kterých se účastním každou sezonu, se mi moc nevyvedly. Jel se sprint čili 750m plavání, 20km na kole a 5km běh. Z vody jsem vylezl na 4. pozici, to bylo ještě v pořádku. Cyklistická část byla kopcovitá, což se u mě později projevilo. Ale stále jsem byl v prvním balíku až na běh. Jenže na běhu to bylo špatné, nohy vůbec nemakaly, úplně mě zradily. Nakonec jsem doběhl na 15. pozici.

Teď budu 14 dní makat, abych příští víkend byl zpátky ve formě na poslední závod v Německu.

Africký pohár v Maroku

V pondělí 17.6. jsme s mým týmovým kolegou Tomášem přiletěli do marocké Casablancy, půjčili jsme si auto a vyrazili do přístavního města Larache. Tam jsme trénovali a připravovali se na sobotní závod. Závod samotný byl super. Plavání jsem hned pořádně rozjel, na první bójce jsem byl první, pak jsme se otočili na druhou bóji, ale tu jsem vůbec neviděl. Musel jsem před sebe pustit dva soupeře a nechat se tahat, abych věděl kudy kam. Na kole jsem se držel v prvním balíku. Ke konci kola dva soupeři nastoupili a ujeli. Ve 4. kole jsem se snažil dostat ty dva kluky, ale nevyšlo to a zbytek balíku mě dojel ke konci kola. Na běhu jsme se drželi pohromadě ve skupině. Bohužel jsem už neměl dost síly, abych předběhl ostatní přede mnou a doběhl jsem si pro krásné 7. místo v čase 0:59:05. Tento výsledek mi hodně pomohl a v žebříčku jsem se posunul o velký kus dopředu. Teď už mě čeká cesta domů. Musím se připravovat na závod v německém Grimmu, kde se 29.-30.6. konají další závody. O všem se dozvíte.

Maroko1

Maroko2

Tento týden jsem dodělával jedny z posledních zkoušek ve škole, trénoval jsem děti, aby byly připravené na léto a neutopily se v moři nebo na koupališti:D. Taky jsem trénoval klienty, aby byli lepší a rychlejší. V pátek jsem byl s kámoši zahrát beach volejbal.

V sobotu ráno jsem jel do Berlína, kde jsme měli s týmem sraz. Přeházel jsem věci do společného auta a jeli jsme společně do Eutinu na severu Německa. Dorazili jsme tam asi v 17 hodin. Prošli jsme si trať, ukázali si kde se poplave, kde je depo a pak jsme si šli trať projet na kole a proběhnout běžeckou část závodu. Poté jsme jeli na hotel a večeři. Ráno jsme museli brzo vstávat, protože start byl už v 8:45, ale stejně se posunul až na 9. Samotný start byl děsný. Nejprve jsme asi 5 minut čekali ve vodě, aby nám řekli že ještě 5 minut, tak jsme šli ven. Nakonec jsme se teda postavili na lajnu a samotný start, no... Ti, co byli vpravo odstartovali asi o 3s dříve, takže jsem je musel nahánět jak svině. Nakonec jsem z vody lezl na 3. místě. Přeběh do depa, rychlá výměna plaveckých věcí za cyklistické a následoval nejdelší běh s kolem, co jsem kdy zažil. Bylo to snad půl kiláku. Ale všichni to měli stejné, tak co:D. Na kole jsem byl v první skupině asi sedmi závodníků, z toho 3 jsme byli z našeho týmu. Jeli jsme divočinu, aby nás nedojel obří balík, co nás následoval. Jelo se 5 okruhů (+-20km) a pak zase dlouhý přeběh do depa. Na běh jsem vybíhal na 5. místě. Nevím čím to bylo, ale běželo se mi na hovno. Měl jsem těžké a bolavé nohy. Na běhu se taky běželo 5 okruhů. Bohužel nešlo poznat, kdo má kolik koleček, takže jsem nevěděl, jestli ti, co mě předběhli, jsou pořád za mnou o kolo nebo už jsou přede mnou. Nakonec to stačilo na 10. místo.

Teď jedu na letiště do Prahy a letím do Maroka, kde se budu týden připravovat na víkendový závod. Je to závod Afrického poháru. Tak uvidím, jak se mi bude dařit. O všem se dozvíte.


 
 
 

Povedlo se! Ocelácký triatlon ve Vrbici u Bohumína byl z mojí strany nakonec jasná záležitost. I když na mě byl vyvíjen velký tlak jako na favorita závodu, přesto mě to příliš nerozhodilo a závod jsem vyhrál stylem start-cíl. Od prvních metrů ve vodě jsem tušil, že tohle bude můj den. Cílovou pásku jsem proťal jako první v čase 0:58:34 s náskokem dvou minut a 47 sekund na druhého Witzlack-Makareviche z německého Lipska. Děkuji všem fanouškům za podporu, organizátorům za skvělý závod a soupeřům za fér boj. Triatlonu zdar!


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozhovor o nadcházejícím závodě

Na tomto odkazu můžete shlédnout rozhovor o sobotním závodu:   Ocelácký triatlon

Sledujte, sdílejte a fanděte!

Příprava na příští víkend

Tento týden se nesl-jako ostatně vždy-v duchu tréninků. Trénoval jsem já a trénovali mí svěřenci a svěřenkyně.

Podařil se mi taky dílčí úspěch ve škole, kde jsem zvládl dvě zkoušky.

Svou přípravu teď směřuji hlavně k příštímu víkendu, kdy se v sobotu 8.6. koná závod Ocelácký triatlon. Pořádá se ve Vrbici u Bohumína a já se cítím, jako jeden z hlavních favoritů na medaile. Uvidíme, jestli se můj pocit stane realitou. O průběhu závodu, jeho výsledcích a mých dojmech vás budu samozřejmě informovat v dalším článku. Sportu zdar!

4

Evropský pohár a stříbrný Hannover

Minulý týden se konal evropský pohár v Polsku, ve městě Olsztyn. Zajímavostí bylo, že se závodilo na sprint distancích, takže vše probíhalo rychleji než obvykle. V závodě jsem nakonec obsadil 43. místo s časem 0:57:50. Vítězem byl Ital Nicola Azzano v čase 0:54:57.

Potom jsem o víkendu zavítal do německého Hannoveru, kde jsem se zúčastnil 13. ročníku pravidelného závodu Maschsee Triathlon, pojmenovaného podle jezera, ve kterém se koná plavecká část závodu. Závod se mi vyvedl parádně, z vody jsem vybíhal jako první a na špičce pole jsem se držel až do cíle. Nakonec z toho bylo stříbro v čase 1:00:10, hned za němcem Buttelem, který doběhl s časem 1:00:02. 

Redbull elements

Logo-red-bull-elements

Oslovila mě firma Kilpi, která vyslala štafetu pod svým jménem na prestižní závod do Francie na Redbull elements. Závod se skládal ze čtyř disciplín - plavání, běh do vrchu, paragliding a horské kolo. Závod se jel štafetovým způsobem, takže jeden člověk - jedna disciplína.

Byl jsem vybrán na plaveckou část. Plavalo se na jezeře Annecy. Jezero je považováno za nejčistší v Evropě a já se k tomuto výroku jedině přikláním, je to nekrásnější jezero, ve kterém jsem kdy plaval. Teplota vody byla okolo 24°C, takže už jsem se nemohl dočkat, až si do něj hned po příjezdu skočím. Přijeli jsme dva dny předem, abychom mohli omrknout jednotlivé tratě.

 Závod se konal v sobotu. Začínalo se plaváním a následoval běh do vrchu, poté byl na řadě paragliding a na závěr se na scénu dostalo horské kolo. Moje disciplína začínala v devět ráno. Plavání bylo rozděleno do tří okruhů s celkovým počtem tří kilometrů a třemi meziběhy, které měly v součtu devět set metrů. Na start se postavilo 92 závodníků. První dva okruhy měly 750m a třetí měl 1500m. Po prvním a druhém okruhu jsme museli překonat provazový žebřík, který vedl na molo ve výšce 2,5m nad hladinou. Po překonání žebříku jsme běželi 400m zpět na start a tohle ještě jednou. Po druhém kole jsme plavali třetí okruh, který měl 1500m. Průběh mé části závodu byl skvělý. Hned po staru jsem využil zkušenosti z triatlonu a ujal jsem se vedení. V průběhu prvního okruhu se přede mne dostali dva profi-plavci, toto pořadí zůstalo až do konce, velká mezera přede mnou a velká mezera za mnou. Štafetu jsem předával na třetím místě. Nakonec jsme jako tým skončili na krásném pátém místě. Byla to zajímavá zkušenost, úplně jiný závod, než jsem zvyklý.

        

Hannover

Týden po MS jsem jel do Německa na poslední závod druhé Bundes-ligy. Závod se konal v Hannoveru. Součástí závodu byl také olympijský TT a půl ironman, jel se buď individuálně a nebo ve stylu štafet. Byl to poslední TT závod sezony, takže jsem si to chtěl pořádně užít. Vše bylo parádní, počasí i organizace, prostě celý závod byl moc fajn.

Počasí bylo teplé, ale voda studená, takže jsme plavali v neoprenu. Plavali jsme v neskutečně bahnitém jezeře. Když jsem ponořil hlavu, tak jsem měl tmu před očima. Byla tam taková tma, že jsem si neviděl ani na loket. Z vody jsem vybíhal na prvním místě a následoval hodně dlouhý přeběh ke kolu, kde jsem svůj náskok ještě zvýšil.

Podařilo se mi proto jet na kole dlouho sólo – tzv. únik. Stalo mě to hodně sil, ale chtěl jsem si vyzkoušet, co to se mnou udělá. Ke konci prvního kola mně dojela skupinka pronásledovatelů. Druhé kolo jsme jeli ve skupince asi 6 lidí. Pořád jsme šlapali do pedálů, protože za námi se řítil velký balík. Běh vedl krásným parkem, každý kilometr byl označen, takže jsem si mohl krásně rozložit tempo. Ze začátku jsem zvolil pomalejší tempo a postupně jsem zrychloval až do úplného závěru. Celkově jsme jako tým obsadili 2. místo. Jelikož to byl i poslední závod poháru, tak se vyhlašovalo i celkové pořadí poháru a tam jsme obsadili 3. místo. Po závodu jsme se už domluvili na další spolupráci, na kterou se moc těším.

Akademické mistrovství světa

Na začátku září se konalo akademické mistrovství světa. Tento prestižní závod se koná jednou za dva roky. Letos se pořádání závodu zhostiloŠvédské město Kalmar. Závod to byl velice pestrý a různorodý. Plavalo se v kanálu 750m skoro rovně. Asi 300m po startu jsme podplavali první most. Poté se trať stáčela doleva k dalšímu mostu. Pod mosty to bylo strašidelné jen tma a špína. Uprostřed trati se mi za nohu zachytil kousek rostliny a táhl jsem ji za sebou až do konce, kdy se mi ji podařilo odhodit. Na kolo jsem naskakoval na chvostu druhého balíku. Na kole se jela neskutečná divočina. Ještě aby toho nebylo málo, před a během závodu mohutně pršelo, a to není nic pro mně. Cítil jsem se kupodivu mnohem lépe, než když jsem letos závodil na EP v Polsku, kde lilo jako z konve celý závod. Z druhého depa jsem vybíhal v druhé polovině startovního pole a už jsem věděl, že to nebude žádný dobrý výsledek.