Sokolov

Poslední závod v seriálu českého poháru se uskutečnil v Sokolově. Závod byl na sprint distancích. Plavalo se bez neoprenu, což je v Sokolově vzácnost. Tamější voda je vždy nejstudenější z celého poháru. Hned od startu jsem se ujal vedení a v průběhu plavání jsem ještě náskok zvýšil. Na kolo jsem naskakoval s velkým náskokem. Dlouho jsem jel v úniku. V půlce prvního kola ze dvou mně dojel pronásledující balík. Zaparkoval jsem to mezi nimi a dojeli jsme ve stejném počtu až do druhého depa. Hned při výběhu z depa se mi sekli plíce a nemohl jsem zrychlit. Ani po několika kilometrech se mi nepodařilo zapracovat a doběhl jsem na 9.místě.

Tábor

Tento víkend se konal předposlední závod ČP a zároveň MČR ve sprint triatlonu a akademické mistrovství. Závod se konal v Táboře.

Start závodu byl až kolem páté hodiny odpoledne, protože před námi startoval evropský pohár juniorů. Byl to sprint, takže se plavalo 750m na místní přehradě. Mezi výlezem z vody a depem na nás čekal pořádný kopec, kde člověku úplně ztěžkly nohy. Na kolo jsem naskakoval jako pátý. Trať cyklistiky se lehce změnila oproti minulým rokům. Byla kratší, takže se jeli čtyři okruhy a byla více klikatá, hlavně v samotném centru dění.

Hned ze startu byly mezi námi mezery, které se každý snažil dojet. Zhruba po dvou kilometrech jsem se dostal na čtvrtou pozici a doufal, že společně doženeme ty vpředu. Bohužel jsem na to byl sám. Snažil jsem se držet tempo a ukrajovat metry ze ztráty. Na konci druhého kola mě dojel Štěpán s Přemkem a roztočili jsme to ve třech. Bohužel už jsme nestihli dojet zbytek před sebou a museli jsme je dohánět na běhu. Do depa jsme tedy přijeli jako druhá skupinka. Rychlé depo a honem na běh. Přemek mi hned z depa utekl. Chytil jsem se Štěpána a běželi jsme kolečko a půl spolu. Potom jsem zrychlil a Štěpánovi jsem utekl. Myslel jsem si, že mám vyhráno a nejdou ze zezadu přiběhl Jirka. A jeho běžecké tempo jsem nebyl schopen akceptovat. Cílovou pásku jsem překročil na pátém místě v celkovém pořadí. V kategorii jsem obsadil třetí místo a také mezi akademiky jsem skončil třetí, díky tomu jsem si vyjel účast na letošním akademickém mistrovství světa, které se uskuteční na začátku září ve Švédsku. Teď bude následovat poslední závod ČP, který se uskuteční až v Sokolově.

Mělník

Můj první závod ČP se letos uskutečnil v Mělníku. Nebyl to vůbec lehký závod. Cyklistická a běžecká trať byla jen do kopce nebo z kopce. A to není nic pro mě, ale abych bodoval musel jsem jet a poprat se s tím. Plavaní bylo jediné na rovině, takže to byla pohodička. Cyklistika se odehrávala v centru města, kde se jeli čtyři okruhy plus nájezd od vody. Na druhé otočce se mi zaseklo kolo mezi kostkami a první balík mi ujel. Snažil jsem se ho dohnat, ale zbytečně jsem vyčerpal před běžeckou částí. Před posledním kolečkem mně dohnal druhý balík a s ním jsem již dojel do depa. A pak přišel na řadu běh. Běželo se kolem místních vinic, které jsou v prudkém kopci a na přímém slunci. Můj výsledek stačil na celkové desáté místo a v kategorii na druhé. Příští víkend se jede další závod z poháru, tentokrát v Táboře.

Grimma

Další v řadě německých závodu se konal ve městě Grimma. Závod byl součástí celo víkendové triatlonové akce. Konalo se tady regionální mistrovství, závody dětských kategorii, závody týmu a další závody. Náš závod se konal v neděli kolem oběda. Plavalo se v řece, z čehož vyplývá polovina s proudem a polovina proti proudu. Startovalo se z vody a hned po startu jsem si udělal prostor a vyrazil kupředu. Do depa jsem vlítnul se solidním náskokem a měl jsem čas si v klidu nazout tretry a vydat se kupředu. Cyklistická část nebyla vůbec snadná. Objevili se všechny možnosti. Kopce, technické zatáčky, rovina s větrem i proti větru. Nakonec jsme se sjeli do většího balíku a do depa nás šlo okolo 30-ti. Ve druhém depu na nás čekal menší bonbónek. Hned při seskoku jsme museli odložit kola na stojan, který jsme měli všichni společný, takže kdo dřív přišel, dřív dával. Jak to tak bývá,  vznikla neskutečná mela. Potom jsme běželi ke svým běžeckým botám. Běh byl rovina v historickém centru města. Tentokrát se mi běželo výborně a skončil jsem na 11.místě.

Jena

První závod za německý tým

První závod se konal ve městě Jena. Závod byl velmi obtížný, protože jsem tam vůbec nikoho neznal, kromě Přemka Š. Vůbec jsem netušil, jaké se pojede tempo a kdo je jak dobrý. Startovalo se z pláže, kde jsme byli namačkaní skoro do třech řad. Plavaly se dva okruhy a první okruh byla jedna velká mela. Ve druhém kole už jsem si udělal trochu prostoru a snažil jsem se dotáhnout na čelo závodu. Po depu jsem byl druhý. Na začátku jsme byli tři, ale spolupráce nějak neklapala a dojel nás balík zezadu. Jely se čtyři okruhy, hlídal jsem si výhodné pozice a připravoval jsem se na běh. Bohužel na běhu jsem měl úplně prázdné nohy a nešlo je roztočit. Po běžecké části jsem skončil na 31. místě.

První závod za německý tým

První závod se konal ve městě Jena. Závod byl velmi obtížný, protože jsem tam vůbec nikoho neznal, kromě Přemka Š. Vůbec jsem netušil, jaké se pojede tempo a kdo je jak dobrý. Startovalo se z pláže, kde jsme byli namačkaní skoro do třech řad. Plavaly se dva okruhy a první okruh byla jedna velká mela. Ve druhém kole už jsem si udělal trochu prostoru a snažil jsem se dotáhnout na čelo závodu. Po depu jsem byl druhý. Na začátku jsme byli tři, ale spolupráce nějak neklapala a dojel nás balík zezadu. Jely se čtyři okruhy, hlídal jsem si výhodné pozice a připravoval jsem se na běh. Bohužel na běhu jsem měl úplně prázdné nohy a nešlo je roztočit. Po běžecké části jsem skončil na 31. místě.

Německo

Na začátku roku mě oslovil německý triatlonový tým z Berlína. Dali mi nabídku, jestli bych nechtěl v letošní sezóně závodit za jejich klub. Řekl jsem si, že to může být velmi dobrá zkušenost a nabídku jsem přijal. Zúčastním se 4 závodů z 5. Jena, Grimma, Verl a Hannover. Budou to závody 2. Bundes ligy. Tak uvidíme, jak proženeme západní sousedy.

EP na Ukajině

První EP závod směr na východ

Týden po zkaženém závodu v Polsku jsem odcestoval s Honzou V. na EP do města Dnipro na Ukrajině. Lehce jsem se obával místní kultury, ale nakonec to nebylo zas tak hrozné. Závod byl moc pěkně zorganizovaný. Závodilo se také na sprint distancích jako v Polsku. Plavalo se v řece. Jak jsem psal minule, škála neúspěchů je za mnou, aspoň co se vody týče. Plaveckou část ovládl a na kolo jsem naskakoval se solidním náskokem. Jelikož za mnou jel balík, tak bylo zbytečné jet sólo. Čili jsem se nechal dojet a pak jsem jel s nimi. Bohužel na běhu jsem chytal křeče a nemohl jsem se pořádně rozeběhnout. Ale i přes problémy jsem skončil na bodovaném 29.místě.

EP v Polsku

Závod v Polském Olsztynu

Krásně zorganizovaný závod. Škoda, že se nevyvedlo počasí a během celého závodu mohutně pršelo. Závod byl na sprint distancích. Plavecká část se mi konečně povedla a prolomila škálu předešlých plaveckých výkonů. Následoval dlouhý přeběh, kde jsem ještě pár závodníků předběhl. Na kolo jsem naskakoval na čtvrté pozici. Chvíli jsme jeli menší balík. Hodně pršelo a na cestě ležela voda, tak všichni jeli opatrně, až jsme se sjeli do jednoho velkého balíku. Bohužel moje technické dovednosti na dešti byli dosti mizerné, tak mi ujel tento balík a už jsem hrál druhé housle. Po čtvrtém kole jsme přešli na běh a moje psychika byla na dně a už jsem se nedokázal dostat do závodní nálady a skončil jsem na 47. místě.

Tunis - Hammamet

Dva dny po tom, co jsem se vrátil z Bratislavy, jsem odcestoval na hnědý kontinent. Na závod do města Hammamet ve státě Tunis.

První dny zde byly dost bouřlivé, vítr dosahoval až 80km/h. Po dvou dnech se počasí umoudřilo a už jsem myslel, že nejhorší je za mnou. Bohužel opak byl pravdou. Dva dny před závodem mně zastihla žaludeční viróza. Hned jsem nasadil léky proti tomuto problému a doufal jsem, že se stav zlepší. Stav se zlepšil, ale síla se dostatečně nevrátila. Ale jsem bojovník a i přes probděné noci jsem se postavil na start.

Organizační stránka byla typicky africká, takže dosti zanedbaná. Čekal jsem, že se budu propadat hned od začátku. Při plavecké a cyklistické části jsem se cítil velice dobře a určoval jsem tempo. Po výběhu z druhého depa se projevili předešlé dny a už jsem věděl, že je konec. I přes velké problémy jsem dokončil závod.

 Po závodě ještě pár dní zůstaneme a pak se vracíme domů, kde nás v neděli 13. května čekají důležité každoroční testy v Plzni.